Skąd pożyczać pieniądze z pominięciem banku?

Firmy oferujące pożyczki pozabankowe zwykle stosują nowoczesne systemy informatyczne, które umożliwiają zweryfikowanie wniosków w pełni automatycznie, bez wymogu przesyłania dokumentów do sprawdzenia, bez weryfikacji zatrudnienia, a przeważnie bez przymusu podpisywania stereotypowej umowy.

Jak pobrać pożyczkę z parabanku? To proste, ponieważ produkty pozabankowe są udostępniane w przybliżony sposób i formuła ubiegania się o nie jest w pewnej mierze taka sama. W pierwszym momencie dokonujesz rejestracji na platformie internetowej parabanku oferującej kredyty pozabankowe, w następnej kolejności wypełniasz i wysyłasz wniosek przez internet i realizujesz z własnego rachunku przelew potwierdzający. Informacje z przelewu służą do zweryfikowania numeru konta, na jakie zostaną uruchomione środki finansowe oraz Twoich danych wprowadzonych we wniosku. Dlatego tak istotne jest wykonanie przelewu z własnego konta.

Po wysłaniu przez Ciebie wniosku online oraz zrealizowaniu przelewu weryfikującego system podejmuje decyzję kredytową na podstawie danych, jakie w nim przekazano. Pożyczki z firm pozabankowych są także wypłacane trybem całkowicie elektronicznym wkrótce po wpłynięciu przelewu z Twojego konta. Umowę podpisujesz, drukujesz i przesyłasz po odebraniu pieniędzy, czy też wyłącznie potwierdzasz ją w sposób elektroniczny.

Pod warunkiem, że jesteś już stałym Klientem, możesz dostać pożyczkę przez telefon bądź na sms. Wystarczy wykonać telefon lub wysłać sms o odpowiedniej treści i pieniądze w oczekiwanej wysokości zostaną przekazane na Twoje konto.

Poza parabankami istnieją także serwisy, które skupiają osoby prywatne udzielające pożyczek za pośrednictwem internetu. Aby pożyczyć pieniądze ze strony w modelu Social Lending, czyli Pożyczek Społecznościowych (bo o nich mowa), należy zarejestrować się, wykonać niezbędne weryfikacje oferowane przez portal i już można składać wniosek o pierwszą pożyczkę. Dużą zaletą jest wystawianie wniosków na oczekiwaną kwotę, własne ustalenie terminu spłaty, jak i oprocentowania kwoty pożyczki.

Kiedy znajdzie lub znajdą się osoby chcące sfinalizować taką pożyczkę, ustalą, jaką sumę pożyczają i po Twojej akceptacji przesyłają pieniądze bezpośrednio na Twoje konto bankowe. W ustalonym terminie w całości lub ratalnie spłacasz zadłużenie, po czym dochodzi do wymiany komentarzami podsumowującymi współpracę. Wraz z dobrymi opiniami o Tobie jako pożyczkobiorcy, pożyczkodawcy chętnie będą udzielać Ci większych kwot pożyczek.