Jak stworzyć długotrwały związek i uniknąć zdrady?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet i mężczyzn zarówno rozpoczynających nowe związki, jak i będących w długich relacjach. Zdrada to najgorsze doświadczenie w miłości. Osoby, które zostały zdradzone w poprzednich związkach panicznie boją się wchodzić w nowe znajomości i mają problem z zaufaniem.

Jak sobie z tym poradzić, co zrobić, żeby znowu nas to nie spotkało? Bojąc się zdrady i nie ufając drugiej połowie, tylko pogarszamy sytuację. Partner, który jest przez nas kontrolowany, sprawdzany i ciągle oskarżany o nieuczciwość po czasie będzie miał dość. Albo nas zostawi, albo faktycznie zdradzi, tylko dlatego, że sami do tego zachęciliśmy. Nikt nie wytrzyma ciągłego sprawdzania telefonów czy próby łamania haseł mailowych. Jeśli chcemy stworzyć związek bez zdrady, wartościowy i w końcu być szczęśliwym powinniśmy zastosować się do poniższych rad.

 • Nigdy, przenigdy nie oskarżamy partnera o zdradę lub kłamstwo nie mając stuprocentowych dowodów.
 • Nie czytamy cudzej korespondencji, nie czytamy SMSów, nie przeglądamy konwersacji prowadzonych przez facebooka, gdy nasza druga połówka na sekundę wyjdzie z pokoju. To jest niedopuszczalne. Każdy ma prawo do prywatności, a doszukując się wszędzie kłamstwa, sami motywujemy drugą osobę do tego. Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy na miejscu naszego partnera/partnerki. Musimy znosić ciągłe awantury, a jesteśmy niewinni! W takim przypadku zaczynają się kłótnie, ciche dni i nic dobrego z takiego związku nie może wyniknąć.
 • Nową miłość zaczynamy z czystą kartą. Obdarzamy partnera zaufaniem, dajmy potrzebną przestrzeń. To bardzo ważne.
 • Musimy zająć się własnym życiem, znaleźć pasję i oddać się jej. Wtedy nasza atrakcyjność wzrasta, a prawdopodobieństwo zdrady maleje.
 • Trzeba też dbać o swoją fizyczność. Nie możemy pozwolić sobie na ciągłe chodzenie w wyciągniętym dresie, przetłuszczonych włosach, a kobiety – bez makijażu. Taki luz i swoboda powinny być rzadkością. W pięknym ciele i my sami czujemy się lepiej i inni czerpią większą przyjemność z przebywania z nami.
 • Trzeba być wyrozumiałym, akceptować to, że nasz partner nie jest idealny i pogodzić się z jego wadami, na które nie mamy wpływu.
 • Zadbajmy też o nasze życie seksualne. Najwięcej zdrad wynika z problemów łóżkowych.
 • Starajmy się, by do naszego związku nie wdarła się rutyna. Jest zabójcza nawet dla największej miłości.
 • Próbujmy ciągle czegoś nowego, znajdźmy wspólne hobby. Nie leżmy na kanapie przed telewizorem każdego wieczoru.
 • Przede wszystkim – dużo, dużo, naprawdę dużo rozmawiajmy. Codziennie, szczerze, otwarcie i swobodnie. Nie wstydźmy się mówić o uczuciach i swoich oczekiwaniach. Rozmowa to klucz do sukcesu.
 • Ważną kwestią jest również element zaskoczenia. Któż z nas nie lubi niespodzianek? Zaskakując pozytywnie partnera, będziemy ciągle dla niego atrakcyjni i będziemy powodować tak zwane motylki w brzuchu.

Będąc najlepszą wersją siebie stworzymy najlepszy związek, a prawdopodobieństwo, że ktoś nas zdradzi jest znikome. Zdradzamy, gdy jesteśmy nieszczęśliwi, więc zadbajmy o to, by nasz partner był najszczęśliwszą osobą na świecie. Jeśli dając drugiej osobie szczęście, sami czerpiemy z tego przyjemność – to po prostu nie może się nie udać.