Jak sprawdzić wartość strony internetowej?

Wydawać by się mogło, że strona internetowa nie ma żadnej wartości, bo przecież jest niematerialna. Jest to jednak błędna teoria. Stronę należy zaprojektować, zbudować, ulokować na serwerze, opiekować się nią pod względem technicznym, dbać o publikację treści własnych jak i użytkowników. To wszystko ma swoją cenę, nawet jeśli robi się to w pojedynkę.

Najprostszą i najszybszą formą wyceny jest np http://wycen-strone.pl/ która za pomocą pozyskanych z sieci informacji na temat wyświetleń jakie są generowane na stronie wylicza jej szacunkową wartość.

Często zdarzają się oferty sprzedaży stron na popularnych portalach, a ich ceny wprawiają w osłupienie. Owszem zdarza się, że sama domena ma sporą wartość, ale tak naprawdę czym jest dla Ciebie prosta, ładna domena, bez strony, bez ruchu/klientów? Jeśli masz wątpliwości co do ustalonej przez sprzedawcę ceny – sprawdź ją.

Co ciekawe, dzięki temu narzędziu można także sprawdzić czy strona, która nam się nie wyświetla na komputerze jest ogólnie dostępna. Jeśli wpiszemy adres i okaże się, że nie można wykonać wyceny będzie to oznaczać że prawdopodobnie dostęp do niej jest aktualnie z jakiegoś powodu niemożliwy.

Innym ciekawym zastosowaniem jest ocena ryzyka. Jeśli zastanawiasz się, czy warto robić zakupy w nowym sklepie, o którym nigdy wcześniej nie było dane Ci słyszeć, możesz wklepać sobie adres strony w wycenę i sprawdzić, nie tyle jaka jest jej wartość, a przejrzeć czy jest to nowa strona, czy może są już na niej jakieś wyświetlenia, które świadczą o jej popularności. Jeśli nie dostaniesz żadnych wyników, warto wstrzymać się z zakupami do czasu, aż znajdziesz inną stronę w google, która może potwierdzić wykonywanie tam bezpiecznych zakupów.