Zarysowany lakier na samochodzie? Naprawa niewielkim kosztem!

Lekkie zarysowanie na parkingu, przerysowanie kluczem czy inne uszkodzenie lakieru samochodowego? Zazwyczaj oznacza to wizytę u lakiernika, co niestety wiąże się ze sporym odciążeniem kieszeni, stratami czasowymi i niedogodnościami wynikającymi z braku dostępu do samochodu. Jednak rozwój dzisiejszej technologii pozwala nam samemu pozbyć się takich szkód. Zarówno jeśli chodzi o większe uszkodzenia i widoczne nierówności lakieru jak i małe, pojedyncze kreski.

W poważniejszych uszkodzeniach powierzchni lakierniczej należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju papiery ścierne oraz wodne, zetrzeć dokładnie dane miejsce, skorzystać z past lakierniczych, a potem nanieść na tą powierzchnię warstwę lakieru o tym samym kolorze jaki ma nasz samochód, jeśli trochę się boimy sami to zrobić bez żadnej większej wiedzy to można poszukać na internecie poradników jak to dokładnie zrobić. W serwisie youtube znajdziesz dokładne instrukcje w języku polskim jak i angielskim.

Jeśli chodzi o mniejsze, pojedyncze zarysowania, czyli typowe przejechanie kluczykiem po lakierze – to znakomitym wyjściem będą pisaki do karoserii, wypełniają one powierzchnię zarysowania i całkowicie maskują niedoskonałości. Można zakupić pisak bezbarwny, który dopasowuje się do każdego koloru (co jest bezpieczniejsze, bo odcienie lakieru są na prawdę różne i czasami czerwony czerwonemu nie jest równy) albo pisak dany tylko do jednego koloru lakieru.

Takie samodzielne wykonanie da zazwyczaj (o ile zrobimy to mądrze, po dokładnym zapoznaniu się z instrukcjami produktów) takie same efekty jak profesjonalny lakiernik, a koszt będzie nieporównywalnie niższy. Wszystko zależy od Twoich chęci i zaangażowania.