Wybór zwierzęcego przyjaciela dla naszego dziecka

Zwierzęta jak wiemy, doskonale wpływają na wychowanie dziecka. Uczą go odpowiedzialności, empatii oraz opiekuńczości. Często jednak rodzice stoją przed dylematem, który pupil będzie dla dziecka najlepszy.

Wiele osób decyduje się na zakup jak najmniejszego zwierzęcia, myśląc, że im mniejsze tym mniej przy nim pracy. Często rodzice decydują się na zakup rybek. Niestety, ale nie jest to dobry pomysł, ponieważ akwarystyka jest bardzo skomplikowanym hobby i niewłaściwa hodowla może przynieść więcej zmartwień niż radości.

Innym zwierzęciem, jakie wybierają rodzice to gryzonie. Największą popularnością cieszą się chomiki, myszy, szczury oraz świnki morskie. Ten wybór będzie dobry dla większego dziecka, ponieważ gryzonie są bardzo delikatne i nie raz potrafią porządnie ugryźć. Dodatkowo nasza pociecha nie będzie mogła się z nim bawić, kiedy jej się zamarzy, a to dlatego, że te zwierzęta prowadzą nocny tryb życia i w ciągu dnia zdecydowanie wolą leniuchowanie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup psa lub kota. Te zwierzęta będą odporne na zaczepki dziecka, będą chętnie z nim spędzać czas oraz tak łatwo nie chorują. Niestety wymagają większej uwagi, lecz radość, jaką przyniosą, będzie zdecydowanie większe niż poświęcony im czas.