Pomysł na dodatkowy zarobek – pomoc w pisaniu prac dyplomowych

Pisanie prac dyplomowych stało się ostatnimi czasy bardzo chwytliwym towarem. Dla większości studentów przestała się bowiem liczyć wartość, jaka wiąże się ze zdobywaniem wiedzy. Często nie są w stanie ubrać swoich myśli w odpowiednie słowa i napisać pracę, którą mogliby później z powodzeniem obronić. Czasem natłok obowiązków związanych z pracą, czy drugim kierunkiem studiów skutkuje brakiem czasu na poszukiwanie materiałów i wielogodzinne ślęczenie nad tekstem.

Okazuje się, że studenci nie obawiają się kontroli ze strony odpowiednich organów prawa i są przekonani, że napisanie pracy w całości przez osobę trzecią nie wyjdzie na jaw. Jeżeli dyplom ukończenia studiów wyższych jest nam potrzebny tylko dlatego, aby móc dostać lub utrzymać dobrą pracę, to wychodzimy z założenia, że nie warto się starać. Napisanie pracy magisterskiej czy też licencjackiej wymaga bez wątpienia poświęcenia temu sporo czasu i wysiłku. W czasach, gdy w zasadzie wszystko jest na sprzedaż również i ten element intelektualnej twórczości został zepchnięty w świat handlu.

Nie zrozum mnie źle. Nie zachęcam do pisania prac za kogoś, jak i nie pochwalam kupowania takich prac. Natomiast w tak wielkim kręgu, jakim jest internet, z pewnością znajdą się osoby, które pisały już podobną pracę lub interesują się danym zagadnieniem. Mogą naprowadzić studenta na odpowiednią literaturę, pomóc w skonstruowaniu problemów badawczych. Dobrze sformułowane pytanie umożliwia rozpisywanie się, patrzenie na temat z różnych perspektyw, a jego dociekliwość może sprawić, że uczeń ciekaw odpowiedzi z chęcią będzie dążył do poznania odpowiedzi. Jeśli tak nie jest, to może lepiej zmienić temat, póki jeszcze nie jest za późno.

Taka pomoc z pewnością usprawni pisanie pracy dyplomowej. Co więcej, piszący może poczuć potrzebę ukończenia tej pracy nie tylko ze swojego względu, ale także z powodu odpowiedzi na pytanie, jakie nurtowało pomagającego. Biorąc to wszystko w jedną całość – zyskuje każdy. Pomagający otrzyma swoją zapłatę w omówionej formie, natomiast piszący zaoszczędzi czas na poszukiwania literatury, a co najważniejsze pisząc pracę sam, nie będzie musiał się jej potem uczyć i z pewnością odpowie przed komisją egzaminującą na najbardziej zawiłe pytania.