Jak zadbać o odzież z kaszmiru?

Ma wielu sympatyków, a stworzone z niej ubrania mogą zachwycać swym pięknym wyglądem. Wełna z podszerstka kóz kaszmirskich to wyjątkowa tkanina, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kaszmir jest przecież jedną z tych tkanin, które wiążą się ze sporymi wydatkami, zatem troska o ubrania wykonane z tego materiału nie powinna nikogo dziwić. Jak zatem zadbać o kaszmir i sprawić, by tkanina ta zachwycała nasze oczy przez lata?

Delikatna wełna wymaga od nas wielkiej delikatności w trakcie czyszczenia. Ubrania z kaszmiru najlepiej zanosić do pralni, w której zostaną one wyczyszczone w sposób chemiczny. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Zdarza się, że kaszmir i stworzone z niego ubranie nadaje się do prania na mokro, musi być to jednak pranie niezwykle delikatne. Tkanina ta najlepiej znosi kontakt z zimną wodą oraz zwykłym, szarym mydłem. Korzystanie z niego w czasie prania odzieży z kaszmiru jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, podczas gdy sięganie po proszki, płyny oraz wybielacze może przynieść szereg przykrych konsekwencji.

Warto też pamiętać, że po takim praniu tkanina kaszmirowa musi być dokładnie wypłukana i wysuszona. Najlepiej rozłożyć kaszmirową odzież na płasko, a aby suszenie przebiegało sprawniej – ułożyć na niej ręcznik, którego zadanie będzie polegało na szybszym wchłanianiu wody. Dzięki temu kaszmir przeschnie, a dodatkowo – nie pogniecie się w trakcie suszenia.