Czy warto zaciągnąć kredyt studencki?

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu w banku to niezwykle poważny i obciążony ogromną odpowiedzialnością krok. Staje się to tym ważniejsze, jeśli na jego wybór stawiają ludzie młodzi, dopiero, co wkraczający w zawirowany świat dorosłych i dojrzałych. Nade wszystko musimy uzbroić się w przekonanie, iż jest to decyzja, przy rozważaniu, której nie możemy marginalizować faktu, iż wiąże ona kredytobiorcę z bankiem, na co najmniej kilka kolejnych lat.

Preferencyjny kredyt studencki w PKO Banku Polskim PKO Bank Polski, jako jeden z nielicznych banków tworzy ofertę adresowaną wyłącznie dla studentów. Decydując się na wcielenie jej w swoje życie zyskujesz szereg korzystnych udogodnień, w tym m. in. atrakcyjne oprocentowanie w stosunku do długoterminowych kredytów banków komercyjnych, możliwość otrzymania kredytu przez studentów niewykazujących wysokiej zdolności kredytowej, dostosowanie okresu spłaty pożyczki do indywidualnych możliwości każdego klienta oraz sfinansowanie części kosztów oprocentowania przez budżet państwa.

Jak wygląda zaciągnięcie kredytu studenckiego?
Wymagane dokumenty, które należy złożyć podczas wizyty w banku znajdziesz na stronie banku, w którym chcesz dany kredyt uzyskać. Warto też wiedzieć, że spłata kredytu musi być zabezpieczona np. poprzez rodziców, którzy w razie Twoich problemów finansowych będą uiszczać opłaty za Ciebie.

Podczas spisywania umowy stajesz się także posiadaczem konta bankowego (tak jest w banku PKO), na który co miesiąc w okresie nauki dostajesz pożyczkę w wysokości 600zł. W zależności od oferty rachunek może być darmowy lub też z czasem może być za niego wymagana niewielka comiesięczna opłata. Pieniądze z tego rachunku oczywiście możesz przelewać na inne swoje konta lub też wypłacać do kieszeni w bankomacie czy też w kasie banku.

Spłatę kredytu studenckiego rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów, ale tak naprawdę czasu na wykorzystanie środków masz o wiele więcej. Pierwsze 600zł otrzymujesz przecież już w pierwszym miesiącu nauki. Spłaty także nie dokonujesz w całości, a spłacając ratalnie po około 300zł miesięcznie masz kolejne lata na wykorzystanie zaciągniętych złotówek.

Czy warto zaciągać kredyt studencki?
Jeśli nie masz żadnego pomysłu na siebie, nie chcesz poczynić żadnych inwestycji i nie potrzebujesz gotówki na choćby ukończenie studiów, to nie warto. Natomiast jeśli myślisz o kursach dokształcających, zrobieniu prawa jazdy, otworzeniu działalności, jakiejkolwiek innej inwestycji w siebie lub sprzęt mogący przynieść choćby minimalny zysk czy rozwinąć Twoje umiejętności przydatne w innej pracy to BARDZO WARTO. Kredyt studencki możesz dostać tylko raz w życiu. Oprocentowanie jest bardzo niskie i nawet nie można go porównać do najlepszych ofert jakie są i będą w przyszłości dla zwykłego zjadacza chleba.