Czy istnieje prosty sposób na uporządkowanie domu?

 

Każda kobieta zmaga się z wyzwaniem, jakim jest utrzymanie domu w czystości. Jest to głównie spowodowane jego niepraktycznością. Istnieje jednak kilka patentów, aby wnętrza stały się bardziej funkcjonalne i współpracowały z nami w codziennym życiu. Mogą one poratować każdą zapracowaną kobietę biznesu i mamę. Wystarczy tylko jeden weekend i morze chęci.
Jak zabrać się za porządkowanie? Aby wprowadzić zmiany, znajdź wolny weekend, który będziesz mogła całkowicie poświęcić na sprzątanie. Porządki zacznij od segregacji. Zajrzyj do każdej szuflady i rzeczy w nich podziel na 3 worki: „zachowam”, „wynoszę”, „wyrzucam”.

  • Zachowam – do tego worka włóż rzeczy, które nie są popsute oraz pełnią istotną funkcję w danym wnętrzu.
  • Wynoszę – to worek zarezerwowany dla przedmiotów niepopsutych, jednak na daną chwilę niepotrzebnych, a mogących się przydać w przyszłości.
  • Wyrzucam – zawartość tego worka jest raczej oczywista – tu trafiają rzeczy zepsute bądź nieużywane od minimum 3 miesięcy.

Do szuflady z powrotem włóż tylko obiekty znajdujące się w worku pierwszym. Prawda, że zrobiło się dziwnie dużo miejsca?
Oprócz segregacji ważna jest organizacja przestrzeni w domu. Aby stała się bardziej funkcjonalna, można skorzystać z dostępnych na rynku pudełek lub organizerów. Można się opierać na wzorach szeroko dostępnych, lub użyć wyobraźni i dostosować ich wygląd do wnętrza. Można również stworzyć coś własnoręcznie od podstaw. Możliwości jest mnóstwo – z rolek papieru można stworzyć piękne organizery na biurko, a plastikowe pojemniki na sztućce mogą posłużyć do przechowywania kosmetyków. Wolne przestrzenie pod sufitem można przystosować do zawieszanych półek lub koszy. Przy odrobinie wolnego czasu można wyczarować naprawdę fantastyczne rzeczy za grosze.
Więcej świetnych pomysłów na utrzymanie czystości w domu znajdziesz w kategorii Ład i porządek.